Sylwester na Rynku z przebojami i konfetti zamiast sztucznych ogni

fot. Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim

Wiele miast nie zdecydowało się w tym roku organizować dużych zabaw sylwestrowych dla mieszkańców. W Ostrowcu zabawa będzie przy muzyce na żywo i z konfetti zamiast sztucznych ogni.

– W Ostrowcu mieszkańcy będą mogli wspólnie przywitać Nowy Rok w Rynku – mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, zaznaczając jednocześnie, że losy tego wydarzenia ważyły się niemal do ostatniej chwili. – Zastanawialiśmy się, bo czas nie jest sprzyjający do organizowania takich wydarzeń, ale uznaliśmy, że spotkamy się wspólnie na Rynku. Zabawa rozpocznie się o 22.30 z zespołem ProjectBand, który zagra do 24.00, później życzenia i dalej zabawa z jednym z ostrowieckich raperów – zapowiada.

ProjectBand, który wprowadzi mieszkańców w Nowy Rok, to grupa z ostrowczaninem, Kamilem Ruszkowskim na perkusji w składzie. Zagrają na żywo największe światowe i polskie przeboje. Tuż po północy wystąpi raper AzP.

Tradycyjnych fajerwerków w tym roku nie będzie i nie zastąpi ich pokaz laserowy, a konfetti. – Jest taki trend i zasadność, żeby rezygnować z tej formy ekspresji, jaką są pokazy fajerwerków. Dzieje się to oczywiście dla ochrony zwierząt.  Ostrowcu zastąpimy ten pokaz wyrzutniami z konfetti. Trochę więcej będzie nas kosztować sprzątanie, ale sądzę, że dla zwierząt będzie to bardzo korzystne – mówi dyrektor Kowalczyk.
Organizatorzy przygotowali kilkanaście wyrzutni konfetti, a pokaz o północy ma trwać kilka minut.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia