Nasza akcja „Gwiazdki Moc” pełna atrakcji. Licytujcie w internecie i na antenie Radia Ostrowiec

Jadwiga Dadia z wnuczką Oliwką. Fot. Anna Śledzińska

Nowe gadżety, usługi i ciekawe przedmioty trafiają na licytacje w ramach tegorocznej akcji „Gwiazdki Moc”, którą organizujemy po raz szósty razem z LGD „Krzemienny Krąg” oraz ponad 30 organizacjami pozarządowymi.

Pozyskane środki chcemy przeznaczyć na likwidację barier architektonicznych w powstającym Centrum Społecznościowym „Wymiennikownia” w Ostrowcu. To miejsce, gdzie osoby z niepełnosprawnościami znajdą miejsce na realizację swoich pasji, nabywanie nowych umiejętności i – co najważniejsze – gdzie będą mogły uczestniczyć w życiu społecznym „bez barier”.

Od kilku tygodni na grupie facebookowej „Świąteczna Akcja Gwiazdki Moc” możecie licytować naprawdę ciekawe gadżety, których ciągle przybywa. 

-Odwiedziłam Radio Ostrowiec by przekazać na licytację dynamiczny mikrofon, który może się przydać do zabawy w śpiewanie w domu – mówi Jadwiga Dadia ze Studia Piosenki Metro w Ostrowcu. – Jak już poćwiczymy, albo jakby trzeba było rady, to zapraszam na zajęcia do naszego studia.

Mikrofon to nie wszystkie przyniesione prezenty. Kolejne mogą umożliwić naukę śpiewu.

-Przekazałam również cztery vouchery na godzinne zajęcia w Studiu Piosenki Metro. Są do zrealizowania do końca marca – dodaje Jadwiga Dadia.

Wśród aktywnych uczestników naszej akcji co roku jest także Zakład Unieszkodliwiania Odpadów „Janik”.

-Akcja szczytna, a takie należy wspomagać. Przekazujemy dwa eleganckie komplety sygnowane znakiem ZUO „Janik” – to apaszka z długopisem oraz krawat z paskiem – mówi Tomasz Kosiak.

Od 5 do 9 grudnia licytacje tradycyjnie zagoszczą na antenie Radia Ostrowiec. Rozpoczynać je będziemy w porannej audycji „Na Dzień Dobry Radio Ostrowiec”, zachęcając do kupowania specjalnych świątecznych souvenirów. Później, przez cały dzień aż do popołudnia, na antenie licytować będziemy fant główny.

A już 10 grudnia zapraszamy na Świąteczny Kiermasz „Gwiazdki Moc” do Ostrowieckiego Browaru Kultury.

Partnerem strategicznym akcji jest Fundacja Centrum Rozwoju Regionalnego EDU – BAŁT. Partnerem akcji w tym roku jest także Miasto Ostrowiec Świętokrzyski.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia