Piłkarskie Święto Niepodległości na „szóstkę”

Prawdziwy pokaz skuteczności dały piłkarki reprezentacji Polski. Kadra prowadzona przez Ninę Patalon rozbiła Rumunki 6:0 w rozgrywanym w Ostrowcu Świętokrzyskim meczu towarzyskim. Hat – trickiem popisała się Martyna Wiankowska.

Wynik otworzyła w 19 minucie gry Natalia Padilla-Bidas, która skierowała piłkę głową do bramki po zagraniu Weroniki Zawistowskiej. W 28 minucie było już 2:0. Bramkarkę Rumunii pokonała Martyna Wiankowska.
Trzecia bramka padła ponownie łupem Natalii Padilli-Bidas. Polska kadra do szatni schodziła z trzema bramkami na koncie. To nie był koniec widowiskowej gry naszych reprezentantek, które dominowały w tym meczu. W drugiej odsłonie na 4:0 gola strzeliła Natalia Wróbel. Dwa ostatnie trafienia dla Polek zdobyła Martyna Wiankowska. Było to w 63 i 90 minucie gry. Wynik 6:0 jest konsekwencją realizowanych przez nasze piłkarki założeń taktycznych, dobrej gry w każdej formacji. Sportowe Święto Niepodległości mogło się podobać licznie przybyłym na stadion kibicom.

Reprezentacja Polski nie awansowała na mistrzostwa świata, które zostaną rozegrane w przyszłym roku, kończąc grupę eliminacyjną na trzecim miejscu. Mecz towarzyski z Rumunią był ostatnim spotkaniem Polek w tym roku.