Kobiece reprezentacje Polski i Rumunii zagrają w Ostrowcu w Święto Niepodległości

Fot. Anna Śledzińska

11 listopada, o godzinie 16 na stadionie KSZO mecz towarzyski rozegrają kobiece reprezentacje Polski i Rumunii w piłce nożnej.

Ma to być wydarzenie rodzinne, dzięki któremu tegoroczne Święto Niepodległości będzie w Ostrowcu miało wyjątkowy wymiar.

– Bardzo bym chciał, by było tu biało – czerwono i żebyśmy właśnie w Dniu Niepodległości zaśpiewali hymn, dopingując Polki i fajnie spędzili dwie godziny na stadionie przy Świętokrzyskiej – mówi prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej Mirosław Malinowski.

Związek w organizacji meczu współpracuje z miastem, które jak się okazuje, było inicjatorem tego wydarzenia.

– Cieszę się, że i Kielce i Świętokrzyski Zarząd i sam Polski Związek Piłki Nożnej zaaprobowały naszą propozycję. Cieszę się też, że to będzie w tym wyjątkowym dniu, bo mamy wiele imprez z okazji Święta Niepodległości. Jest zapotrzebowanie na sport w Ostrowcu i takie widowiska. Cieszę się, że możemy udostępnić nasze obiekty, które są naprawdę perfekcyjnie przygotowane – mówi Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca.

Polskie piłkarki, podopieczne selekcjonerki Niny Patalon już w poniedziałek przyjadą do Kielc na zgrupowanie. W czwartek odbędą trening w Ostrowcu. W tym czasie spotkają się też z sympatykami kobiecego futbolu, w tym piłkarkami KSZO 1929 Ostrowiec. Zawodniczki gorąco zachęcają do dopingu.

– Doping bardzo wspiera i buduje fajne emocje. Fajnie poczuć coś takiego na własnej skórze. Na pewno reprezentantki Polski będą zadowolone, że w Ostrowcu mają to wsparcie – zachęca Weronika Zienkowska, bramkarka ostrowieckiego klubu.

Bilety na mecz w cenie 5 złotych ulgowy oraz 10 złotych można już kupić na na stronie abilet.pl.

/sla/

Ważne wydarzenia