Miejski Zakład Komunikacji przenosi się. Od 1 listopada będą nowe rozkłady jazdy

To nie koniec nowości. Na rejestrację i wyjazd na trasy czekają już autobusy MAN. Fot. Anna Śledzińska

Od 1 listopada baza Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowcu przenosi się z Alei Jana Pawła II na ulicę Samsonowicza. Pasażerów w związku z tym również czekają zmiany- konkretnie w rozkładach jazdy.

Nowa nowa baza Zakładu wybudowana została na ulicy Samsonowicza, w sąsiedztwie huty, w związku z całkowitą modernizacją komunikacji miejskiej w Ostrowcu. Wybudowano tam nową zajezdnię, warsztaty, pomieszczenia administracji, a także parkingi, które posłużyć mają kierowcom w przyszłości korzystającym z usługi Park&Drive.

– W związku z tym, że zmieniamy adres i przenosimy się do nowej bazy, autobusy od 1 listopada będą jeździć już nowymi trasami – mówi Jarosław Kateusz, prezes MZK.

A to wiąże się z koniecznością zmiany w rozkładach jazdy.

– Nowe trasy pojawią się na ulicach, które zostały niedawno wybudowane, jak Krzemienna czy łącznik Ogrodowej z Samsonowicza – mówi Jarosław Kateusz. – Staraliśmy się rozkład dotychczasowych kursów dostosować tak, aby aby łatwo było dojechać do pracy czy szkoły i z powrotem. Pasażerowie nie powinni ich znacząco odczuć, ale jednak jakieś zmiany nastąpią.

Wszystkie rozkłady jazdy w nowych wersjach są dostępne na stronie internetowej MZK, są też wywieszane na przystankach autobusowych.

Przypomnijmy, że miasto Ostrowiec od dwóch lat realizuje projekt Ekologiczny transport miejski”, w ramach którego między innymi całkowicie wymienia tabor. Pierwsze- hybrydowe autobusy- już wyjechały na trasy. Projekt kosztuje łącznie ponad 32 miliony złotych.

/sla/

Ważne wydarzenia