Nadleśnictwo i Lasy Państwowe będą w Ostrowcu rozdawać sadzonki drzew

Fot. Nadleśnictwo Ostrowiec

Sadzonki kilku gatunków drzew będą wszystkim chętnym w czwartek i piątek rozdawać Nadleśnictwo Ostrowiec i Lasy Państwowe, w ramach organizowanej po raz czwarty, ogólnopolskiej akcji #sadziMy.

– Mamy do rozdania 1500 sadzonek takich gatunków jak modrzew, jodła, jawor i lipa. Będą rozdawane z logo Lasów Państwowych i etykietą. Oczywiście na miejscu nasi pracownicy podpowiedzą gdzie dany gatunek posadzić i jak to zrobić- mówi Jacek Sobolak, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski.

W czwartek sadzonki będą do odbioru w siedzibie Nadleśnictwa Ostrowiec przy ulicy Bałtowskiej, w godzinach od 9 do 12. W piątek, w tych samych godzinach na Gutwinie, przy leśniczówce Zwierzyniec.
– Drzewa można posadzić przy domu, na działce, przy miejscu pracy, w dowolnym miejscu- dodaje Jacek Sobolak.- Chcieliśmy, żeby były to gatunki rodzime, po dwa drzewa liściaste i iglaste. Lipa nieprzypadkowo, bo jest drzewem miododajnym.

Poprzednie edycje, a także inne proekologiczne akcje, podczas których można otrzymać sadzonki drzew i krzewów pokazały, że ostrowczanie chętnie z tej możliwości korzystają. Tym razem niczego w zamian przynosić nie muszą, wystarczą chęci i czas.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia