Konkurs 'Pszczoły, nasze życie” rozstrzygnięty

Trzydzieści trzy prace zostały nagrodzone w konkursie plastycznym 'Pszczoły, nasze życie’, jaki zorganizowała już po raz drugi Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg. Uroczyste rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbyło się w niedzielę, podczas Świętokrzyskiego Święta Pszczoły.

– Te prace są na bardzo wysokim poziomie świadomości. W tym konkursie przecież nie chodzi tylko o sztukę, tylko o dotarcie z określonym przekazem do młodych ludzi. Zależy nam, żeby rozumieli jak ważne w ekosystemie są pszczoły, także te dzikie. Nadesłane prace właśnie to pokazują. Kolorowy świat z pszczołami i czarny, bez życia bez pszczół – opowiada Jarosław Kuba, prezes Krzemiennego Kręgu.
Jury pod przewodnictwem doktora Artura Bartkiewicza przyznawało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych i jednej rodzinnej. Pierwsze miejsca zajęli Kinga Kwiecień w kategorii klas I-III oraz Krzysztof Szczygieł w kategorii klas IV-VIII.
W kategorii rodzinnej przyznano wyróżnienia. Otrzymał je między innymi Kacper Górczyński. – Zrobiłem ul z kartonu i namalowałem na nim kwiatki, zrobiłem pszczoły i drzewa i w pracy chodziło o to, że z ula wychodzi życie – opowiada o swojej pracy. W tym roku do konkursu wpłynęło aż 246 prac.
Nagrody – materiały informacyjne, domki dla dzikich pszczół, bomby z nasionami otrzymują też placówki, które zgłosiły swoich uczniów do konkursu.

/mag/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia