Świętokrzyscy samorządowy mówią: Tak! Dla Polski

fot. https://um.ostrowiec.pl

Ruch Samorządowy 'Tak! Dla Polski’ wkracza do województwa świętokrzyskiego. Jutro (6 lipca) w królewskim mieście Sandomierzu z Jackiem Karnowskim, prezydentem Sopotu i prezesem tego ruchu oraz jednym z jego liderów, Konradem Fijołkiem, prezydentem Rzeszowa spotkają się między innymi prezydenci Kielc, Skarżyska-Kamiennej i Ostrowca, a także burmistrz Sandomierza i wójtowie kilku gmin z powiatu kieleckiego.

– Mówimy o wspólnych problemach i o tym, w jakim trudnym okresie przyszło nam funkcjonować i jakie wygenerowane zostały trudności w bieżącym zarządzaniu naszymi miastami, począwszy od szalejących, galopujących cen i kłopotów na przykład z ciepłem systemowym. Wspólnych problemów jest wiele i jutro między innymi o tym rozmowa, a o tych oficjalnych ustaleniach mam nadzieję będziemy mogli powiedzieć  po spotkaniu – mówi prezydent Jarosław Górczyński.

O tym, że prezydenci Ostrowca, Kielc i Skarżyska-Kamiennej jednoczą się przed wyborami samorządowymi Radio Ostrowiec informowało w maju. Prezydent Górczyński przyznawał wtedy, że chcą mieć swoich przedstawicieli w sejmiku województwa, bo tam zapadają decyzje, mające wpływ na rozwój poszczególnych ośrodków. Powtarza to także dziś, choć zaznacza, że na rozmowy o planach wyborczych jest jeszcze za wcześnie. Nie chce też zdradzać, czy jutro zostaną podjęte jakieś ustalenia.

Ruch Samorządowy 'Tak! Dla Polski’ to inicjatywa, która skupia samorządowców z całego kraju i otwarcie wspiera opozycję w rządzie. Samorządowcy krytykują obecny rząd Zjednoczonej Prawicy za centralizację państwa i osłabianie roli samorządów, które – jak podkreślają – są najbliżej spraw mieszkańców i najlepiej radzą sobie z rozwiązywaniem problemów i rozwijaniem społeczności lokalnej. We władzach stowarzyszenia – obok prezydenta Karnowskiego, są także miedzy innymi prezydenci Wrocławia i Poznania Jacek Sutryk i Jacek Jaśkowiak, a w dwudziestotrzyosobowej Radzie Politycznej Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska czy Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Spotkanie w Sandomierzu zaplanowano w południe.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia