Nagroda 'Dobrego drzewa” za dobre owoce pracy rozdane

fot. www.diecezjasandomierska.pl/

Ewa Jurkowska – Siwiec, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim laureatką tegorocznej nagrody 'Arbor Bona’, czyli 'Dobrego drzewa’ w kategorii Ewangelizacja. Nagroda ustanowiona przez biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza została przyznana po raz czwarty.

– Pani dyrektor Ewa Jurkowska-Siwiec bardzo aktywnie zaangażowana jest w życie nie tylko społeczności lokalnej poprzez działalność szkoły muzycznej, ale również bardzo angażuje się w życie diecezji. Włączyła się ostatnio w pracę niedawnego synodu diecezjalnego i jej aktywność doceniła Kapituła tej nagrody – mówi ks. Wojciech Kania, dyrektor wydziału duszpasterstwa ogólnego kurii w Sandomierzu.

Ewa Jurkowska-Siwiec została doceniona za zaangażowanie na rzecz organizacji Diecezjalnych Dni Kultury Chrześcijańskiej, a także inspirowanie promujących chrześcijańskie wartości wielu inicjatyw społeczno-kulturowych oraz charytatywnych. Szkolny chór 'Świętokrzyskie Bemolki’, którego jest założycielką i dyrygentką zasłynął dzięki kolędom i utworom papieskim. Działająca przy szkole Młodzieżowa Orkiestra Dęta uświetnia występami miejskie uroczystości patriotyczno-religijne. Przy parafii świętego Michała Archanioła działa chór parafialny 'Michael’, którego również jest dyrektorem i dyrygentem.

– To dla mnie bardzo ważna nagroda i ogromne wyróżnienie – przyznaje laureatka. – Bardzo się wzruszyłam, ponieważ nagroda 'Dobrego drzewa” jest nagrodą niesamowitą, również zobowiązującą. Dobre drzewo przynosi dobre owoce i myślę, że ta moja praca w przyszłości będzie przynosić jeszcze lepsze owoce – dodaje Ewa Jurkowska-Siwiec.

Nagrody 'Arbor Bona’ w trzech kategoriach zostały wręczone w Sandomierzu w minioną sobotę. Otrzymały ją również Dorota Nieznalska, nauczycielka i komendant szczepu ZHP 'Bieszczadnicy” w Woli Rzeczyckiej oraz Radio Leliwa.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia