Posłanka Joanna Mucha otworzyła biuro poselskie w Ostrowcu

Samorządowcy i parlamentarzyści brali dziś udział w otwarciu biura poselskiego Joanny Muchy, posłanki Polski 2050 Szymona Hołowni w Ostrowcu.


– Otwieram dziś to biuro, by wsłuchiwać się w to, czego oczekują mieszkańcy Ostrowca. Po to, żebyście Państwo powiedzieli co jest dla Was ważne, co jest dla Was problemem, w czym mogę Państwu pomóc, w jakich sprawach mogę interweniować. Zapraszam, od tego jest biuro poselskie – mówiła posłanka Mucha.
Przyznała, że nie będzie mogła być w biurze w Ostrowcu co tydzień, ale zagwarantowała, że na co dzień będą w nim jej współpracownicy.

– Mamy bardzo wiele do zrobienia – podkreślała posłanka Mucha.
– Sytuacja w Polsce zmienia się właściwie z dnia na dzień. Widzimy, że ta sytuacja nie idzie w dobrą stronę i widzą to też ludzie, które swoje przekonania wyrażają w różnego rodzaju sondażach. Tych, którzy są przekonani, że Polska idzie w dobrym kierunku jest coraz mniej – mówiła.
Jako przykład złych działań władzy podała bulwersującą sprawę Agnieszki Głazek, naczelniczki Poczty Polskiej w Pacanowie, na którą skargę złożył poseł Zjednoczonej Prawicy Michał Cieślak. A to dlatego, że podczas jego pobytu na poczcie poskarżyła mu się na drożyznę, inflację i rosnące raty kredytów. 15 minut później otrzymała telefon od prezesa Poczty Polskiej w Kielcach, że zostanie dyscyplinarnie zwolniona, bo wpłynęła na nią 'ministerialna skarga’.
– Gdyby nie wolne media ta dziewczyna już by nie pracowała i nie miałaby najmniejszych szans, żeby być przywrócona do pracy – wskazywała posłanka Mucha i podkreślała, że o wolność – w każdym wymiarze – trzeba walczyć.
Również dziś swoje biuro poselskie, ale w Kielcach otwierała europosłanka Róża Thun, która także odwiedziła Ostrowiec.
– Joanna otwiera to biuro dla nas wszystkich i przypuszczam, że także dla osób, które nie są w Polsce 2050, którzy przyjdą porozmawiać na tematy zasadnicze, o tym co nas łączy, gdzie są różnice, na czym możemy budować wspólnie. Wszystkim zależy nam na tym samym – na Polsce, która jest wolna i demokratyczna – mówiła.
Na otwarciu był również wiceprezydent Ostrowca Piotr Dasios, który – jak informujemy od rana – postanowił dołączyć do Polski 2050 Szymona Hołowni. jak podkreślał to dlatego, że od lat angażuje się w sprawy społeczne, a te bliskie są Polsce 2050. Pozytywnie ocenił także program wyborczy partii.
W dzisiejszej uroczystości brali również udział między innymi Piotr Bek, przewodniczący rady miejskiej w Kunowie, Rafał Kasprzak, lider Polski 2050 w województwie świętokrzyskim oraz wójt gminy Rytwiany – Grzegorz Forkasiewicz.
Pracą biura poselskiego, które znajduję się przy ulicy Sienkiewicza 55, pokieruje Milena Olszańska, asystentka społeczna posłanki Joanny Muchy.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia