Piknik sportowy i bieg niebieskiego jeżyka

foto: facebookosrodekwychowaczy

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ostrowcu, Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem ,,Niebieski Jeżyk” i partnerzy – „Ostrobiec” i „Ostrower” organizują piknik sportowo-rekreacyjny i bieg niebieskiego jeżyka. Impreza obędzie się w najbliższa sobotę 21 maja na Gutwinie.

– Do biegu zapisało się do tej pory ok.30 osób, chęć przejścia z kijami wyraziło ok.20 zawodników. Tyle samo chętnych chce przejechać na rowerze dystans 7 km. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy się zapisać. Jest to możliwe dzięki stronie internetowej www.dostartu.pl – mówi Marlena Słodkiewicz , nauczyciel w placówce i współorganizator wydarzenia.

Opłata – cegiełka za udział w biegu, marszu czy przejeździe rowerem wynosi 30 zł. Zebrane podczas akcji  pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Od godz. 9 rozpocznie się wydawanie numerów startowych. Na godz. 10.30 zaplanowano uroczyste otwarcie imprezy, a na godz. 11, start biegu na 7 kilometrów, marszu nordic walking na dystansie 5 kilometrów oraz przejazdu rowerem 7 kilometrów.
Po dekoracji najlepszych zawodników imprezy rozpocznie się ognisko integracyjne. Radio Ostrowiec objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

/marsz/

Ważne wydarzenia