„Pszczoły nasze życie”. Rusza druga edycja konkursu Krzemiennego Kręgu

Lokalna Grupa Działania 'Krzemienny Krąg’, zachęcona ubiegłorocznym sukcesem, po raz drugi organizuje konkurs plastyczny 'Pszczoły nasze życie’. – Pierwsza edycja to był pilotaż przypadający na bardzo trudny czas pandemii, gdy pozamykane były szkoły, ale konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem – mówi Jarosław Kuba, prezes LGDu.

– Spłynęło do nas wtedy 151 prac i to było bezsprzecznym potwierdzeniem, że warto ten konkurs robić. Niesamowita była głębia tematu w tych pracach, ponieważ pokazywały one na przykład życie pszczół w ulu lub w naturalnym środowisku oraz kolorowy świat z pszczołami zderzony z szarym światem bez nich. Pokazanie tej świadomości, czym są te bezkręgowce i jaka jest ich rola, jest ważne – dodaje.

Konkurs, jak przed rokiem, kierowany jest do dzieci i młodzieży z roczników 1-3 oraz 4-8 ze szkół podstawowych lub placówek, na przykład świetlic terapeutycznych czy środowiskowych, klubów młodzieżowych. – To się wiąże z tym, że cenne nagrody otrzymują autorzy prac, ale także szkoły lub placówki, które reprezentują. One otrzymują domki dla pszczół, liczne publikacje, bomby nasion kwietnych, dzięki którym mogą w pobliżu placówki stworzyć takie przyjazne miejsce dla dzikich pszczół i prowadzić dalej w tym zakresie edukację – zaznacza prezes Kuba. – Wkrótce rozpoczniemy następny projekt edukacyjny. W każdej gminie wybierzemy jedną szkołę patronacką, w której będziemy dalej pracowali w tym temacie – dodaje.

Prace do konkursu 'Pszczoły nasze życie” można wykonywać w dwóch technikach: płaskiej na formacie A3, rysując, malując, wyklejając lub przestrzennej. Dostarczyć organizatorom należy je do 20 czerwca. Rozstrzygnięcie konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 21 sierpnia podczas jubileuszowego XV Świętokrzyskiego Święta Pszczoły.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia