Po świętach kierowcy muszą spodziewać się utrudnień w centrum Ostrowca

Zaraz po Świętach Wielkanocnych na kierowców w Ostrowcu czekają niewielkie utrudnienia. To w związku z planowaną przebudową ulicy Rynek.

Od 19 kwietnia, odcinek od ulicy Iłżeckiej do Okólnej oraz odcinek jezdni na tzw. 'górnej połaci” Rynku będą częściowo wyłączone z użytkowania, a konkretnie nie będzie możliwości parkowania tam aut.
Krzysztof Kowalski, prezes spółki MPRD, która wraz z firmą Dromar będzie remontować drogę tłumaczy, że prace obejmą całą szerokość wspomnianych odcinków jezdni wraz z chodnikami od strony zabudowań.
– W pierwszym etapie będzie tylko połowa jezdni zajęta wraz z chodnikiem. Nie chcemy wyłączać ulicy całkowicie z ruchu, bo to ważny odcinek w sieci dróg miejskich – podkreśla.
Warto dodać, że jednocześnie postój taksówek przeniesiony zostanie z górnej części Rynku na drogę usytuowaną wzdłuż budynku banku PKO BP.
Przebudowa tej ulicy wchodzi w skład większego zadania obejmującego także remont ulic Szerokiej i Polskiego Czerwonego Krzyża. Prace mają kosztować ponad milion 600 tysięcy złotych. Warto dodać, że samorząd pozyskał dofinansowanie na to zadanie w wysokości 70 procent z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia