Mimo brzydkiej pogody ostrowczanie tłumnie odwiedzali „Wielkanocny Ryneczek”

Wielkanocny Ryneczek wciąż trwa, odwiedza go wiele osób choć brzydka pogoda zmusiła Miejskie Centrum Kultury, czyli organizatora imprezy do zmiany planów. Początkowo kiermasz miał odbyć się na Rynku.

– Z racji tego, że na scenie występują głównie przedszkolaki, a dla nich taka pogoda jest ekstremalna – jest zimno, deszczowo i wilgotno – zdecydowaliśmy się w ostatniej chwili przenieść kiermasz do Ostrowieckiego Browaru Kultury. Ale myślę, że to była dobra decyzja, bo dzięki temu uratowaliśmy tę imprezę – mówi dyrektor Jacek Kowalczyk.
Na stoiskach można kupić wielkanocne ozdoby, przysmaki, wyroby rękodzielnicze. Można wesprzeć uchodźców z Ukrainy, bo akcję zbiórki dla nich prowadzi na kiermaszu ostrowiecki Polski Czerwony Krzyż.
– Mamy w sprzedaży pachnące, własnoręcznie robione mydełka, stroiki wielkanocne, biżuterię oraz piękne torby malowane przez ukraińskie dzieci, przebywające w Ostrowcu. Za sprzedaż każdej jednej takiej torby chcemy przygotować paczkę żywnościową dla uchodźców – mówi Beata Barska – Jagiełło, szefowa ostrowieckiego PCK i zachęca, by mieszkańcy zaglądali na ich stoisko. Oprócz występów najmłodszych mieszkańców miasta organizatorzy przygotowali również warsztaty tematycznie powiązane z symboliką Świąt Wielkanocnych. – Można nauczyć się dekorowania wielkanocnych jaj oraz tego jak zrobić palmę wielkanocną. Jest dużo ludzi, parking przed OBK jest pełen i to nas cieszy, bo obawialiśmy się trochę, że fatalna pogoda zniechęci mieszkańców do wychodzenia z domów – mówi dyrektor Kowalczyk. Kiermasz zaplanowano do godz. 14.30.
/bart/

Ważne wydarzenia