Ostrowieccy uczniowie sprawdzili swoją wiedzę z ortografii

Przez 'ż’ czy 'rz’ taki dylemat miał zapewne nie jeden uczestnik dyktanda, które odbyło się dzisiaj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowcu. Uczniowie klas 5 i 6 szkół podstawowych zmagali się dzisiaj z tekstem wiersza 'Jak to ze smokiem było’. To była już 7 edycja konkursu ortograficznego organizowana przez ostrowiecką bibliotekę.

– Tym razem stwierdziliśmy, że trzeba wybrać się coś wesołego, humorystycznego. Sięgnęliśmy po tekst Wiktora Gawdzika z serii „Ortografia na wesoło”. Dyktando to było najeżone różnymi pułapkami ortograficznymi. Trochę problemów sprawiały takie nagromadzenia słowne jak hufce orężne czy herold. W tym roku sprawdzaliśmy także interpunkcję – mówi Edyta Wojtiuk-Wołodkiewicz z biblioteki i podkreśla, że uczestnicy konkursu byli bardzo dobrze przygotowani. Bezapelacyjnym zwycięzcą został Bartosz Kidoń ze szkoły podstawowej nr 3. – Był po prostu rewelacyjny, nie zrobił żadnego błędu ortograficznego. Miał kilka błędów interpunkcyjnych – podkreśla Edyta Wojtiuk-Wołodkiewcz. Drugie miejsce zajął Adam Wojda z Katolickiego Zespołu Edukacyjnego, a trzecie miejsce Oliwia Stępień ze szkoły podstawowej nr 4.

– Dyktanda zawsze są trudne, ale mają walor edukacyjny. Przecież to właśnie na błędach uczymy się najlepiej – podsumowuje Edyta Wojtiuk-Wołodkiewicz.

/paw/

Ważne wydarzenia