Drugi przetarg na informację pasażerską w Ostrowcu także ponad planowany budżet

Dwie firmy stanęły do drugiego przetargu na system dynamicznej informacji pasażerskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Podobnie jak za pierwszym razem, obie oferty przekraczają zakładany na ten cel budżet o około 700 tysięcy. Samorząd planował wydać 3,5 miliona złotych.
-W tej chwili obie oferty są sprawdzane pod kątem formalnym, a my będziemy musieli zastanowić się, czy unieważnić postępowanie, czy będzie jednak dokładać środki – mówi wiceprezydent Dominik Smoliński.
Dodaje, że zależy im na szybkim wyłonieniu wykonawcy, ponieważ we wrześniu i październiku tego roku pojawią się w Miejskim Zakładzie Komunikacji nowe autobusy, które mają zostać wyposażone w elementy wspomnianego systemu.
Samorząd decyzję w sprawie tego przetargu ma podjąć maksymalnie w ciągu dwóch tygodni.
W ramach zadania autobusy zostaną wyposażone w komputery pokładowe, moduły zapowiedzi głosowych, moduły komunikacji z kierującym, kasowniki elektroniczne z mikropłatnościami i obsługą e-biletu, a także w kompletny system monitoringu wizyjnego i ładowarki USB dla pasażerów.
W ramach postępowania wykonanych zostanie także 6 tablic dynamicznej informacji pasażerskiej, które zostaną rozlokowane na przystankach wokół Rynku, na ulicy Polnej, Iłżeckiej oraz na Alei Jana Pawła II. W ramach systemu karty miejskiej możliwe będzie korzystanie z biletu elektronicznego.
System dynamicznej informacji pasażerskiej jest jednym z elementów projektu 'Ekologiczny Transport Miejski’.

/bart/

Ważne wydarzenia