Kolejni ochotnicy rozpoczęli ferie z WOT

źródło: 10. ŚBOT

Ponad 30 nowych ochotników z województwa świętokrzyskiego wstąpiło w szeregi 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Zdecydowaną większość ochotników stanowią młodzi ludzie poniżej 25 roku życia. Ponad 20 proc. nowo przyjętych stanowią kobiety. Świeżo powołani reprezentują różne zawody i specjalności. Mamy wśród nich: uczniów, studentów, strażaków z OSP, sędziego pływackiego, kierowców pojazdów ciężarowych i nauczyciela. To pierwsze w 2022 r. powołanie do służby wojskowej w brygadzie.

– Ferie z WOT to szkolenie adresowane głównie dla uczniów, studentów i pedagogów, ale też dla wszystkich chcących wstąpić w szeregi 10. ŚBOT w czasie ferii zimowych – mówi Daniel Woś, rzecznik prasowy świętokrzyskich terytorialsów. Dodaje, że 16-dniowe szkolenie podstawowe zakończy złożenie się 30 stycznia złożeniem przysięgi wojskowej na terenie 102 batalionu lekkiej piechoty w Sandomierzu. Podkreśla, że grupę powołanych ochotników stanowią również rezerwiści, którzy mają za sobą jedną z form służby wojskowej. Dla nich przygotowane jest szkolenie wyrównawcze. Obydwie formy są realizowane na terenie jednostki w Sandomierzu oraz Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych – Nowa Dęba.

/paw/

Ważne wydarzenia