„Gwiazdki Moc”. Świąteczna charytatywna akcja Radia Ostrowiec. Bądźcie z nami…

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a to dla nas znak, że pora na świąteczną akcję charytatywną „Gwiazdki Moc”. Organizujemy ją po raz piąty.
W tym roku chcemy wesprzeć Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, który mieści się na osiedlu Słonecznym w Ostrowcu.
Niemal 100 uczniów każdego dnia może tam uczęszczać na lekcje przechodząc cały proces edukacji szkoły podstawowej wraz z rehabilitacją i terapią. Dzieci z lekkimi niepełnosprawnościami mogą zdobyć zawód, a te z cięższymi przysposobić się do zawodu, co daje im szanse na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.
W ośrodku tym ponad 30-oro dzieci ze spektrum autyzmu znajduje się pod opieką doświadczonej kadry pedagogów i terapeutów. Na wsparcie mogą liczyć także rodzice.
– Bardzo się cieszymy, że w tym roku zbiórka w akcji 'Gwiazdki Moc’ zadedykowana jest naszym podopiecznym. Potrzeb mamy bardzo dużo, ale największe to te związane z umożliwieniem terapii naszym dzieciom. Nie tylko tym z niepełnosprawnościami, ale także zaburzeniami rozwoju – autyzmem, zespołem Aspergera. Naszym marzeniem jest utworzenie sali doświadczania świata, której nasz ośrodek jeszcze – niestety – nie posiada. I mamy wielką nadzieję, że to się teraz zmieni – podkreśla Katarzyna Krzyżanowska, dyrektorka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.
Oprócz tradycyjnej licytacji pięknych przedmiotów na antenie radia oraz na radiowym facebooku chcemy zachęcić Państwa także do kupowania kalendarzy – cegiełek Radia Ostrowiec na 2022 rok.
– To tradycyjne trójdzielne kalendarze, z zaznaczeniem wszystkich świąt oraz imienin. Oprócz aspektu praktycznego mają sympatyczną grafikę. Na teraz zdradzę tylko, że będzie to zdjęcie bardzo sympatycznego zwierza – mówi Joanna Gergont, redaktor naczelna Radia Ostrowiec.
– Ale co najważniejsze, to że wszystkie pieniądze, które uzbieramy także ze sprzedaży kalendarzy przeznaczymy na utworzenie sali doświadczania świata w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym, która bardzo pomaga w terapii dzieciaków. Jeśli zatem możemy prosić – wstrzymajcie się drodzy Słuchacze z zakupem kalendarza. Od 13 grudnia będzie można kupić kalendarz – cegiełkę Radia Ostrowiec. Każdy potrzebuje kalendarza na 2022 rok, a ten będzie wyjątkowy, bo… pełen dobra – przekonuje redaktor naczelna.
Cegiełka to nie mniej niż 30 zł. Z radością przyjmiemy też wyższe kwoty.
– Będziemy bardzo wdzięczni wszystkim darczyńcom za okazane serce i pomoc – zapewnia dyrektor Krzyżanowska.
A świąteczna akcja „Gwiazdki Moc” startuje 13 grudnia i potrwa do 17 grudnia. Od początku partnerem naszej akcji jest Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg.
Wszystkie informacje można już znaleźć na naszej stronie pod banerem 'Gwiazdki Moc’.
/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia