Miasto wystawia działkę na sprzedaż. Kupić ją mogą tylko ci z ulicy Centralnego Okręgu Przemysłowego

Kolejną, inwestycyjną działkę postanowiło na sprzedaż wystawić miasto.

Tym razem prawo do wieczystego użytkowania nieruchomości o powierzchni ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych będą mogli wykupić przedsiębiorcy, których działalność prowadzona jest przy ulicy Centralnego Okręgu Przemysłowego. To dlatego, że działka zlokalizowana przy tej samej ulicy ma posłużyć rozbudowie obecnie prowadzonej działalności.
Jak tłumaczy zastępca naczelnika wydziału mienia komunalnego Teresa Osojca, do udziału w przetargu kwalifikują się cztery firmy prowadzące działalność w tamtym miejscu.
– Jest to działka o kształcie wydłużonego wielokąta, dosyć wąska i ze względu na swój kształt, nie nadaje się do samodzielnego zagospodarowania. Dlatego miasto podjęło decyzję o ogłoszeniu tak zwanego przetargu ograniczonego w którym wziąć udział mogą tylko użytkownicy wieczyści przyległych nieruchomości – tłumaczy.
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego umożliwia wybudowanie w tamtym miejscu między innymi hali, magazynu czy budynku usługowego. Przetarg ustny odbędzie się 6 grudnia. Cena wywoławcza za prawo do wieczystego użytkowania działki wynosi 120 tysięcy złotych.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia