Trwa przeprowadzka do nowej bazy drogowców przy Siennieńskiej

źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim

Dobiegają końca prace związane z przystosowaniem dawnej bazy Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich przy ulicy Siennieńskiej dla służb drogowych Starostwa Powiatowego w Ostrowcu.

Nowy obiekt powinien być do dyspozycji służb już pod koniec października, a sam remont zakończył się już trzy tygodnie temu. W tym momencie baza jest wyposażana.

– Zostały zakupione szafki, meble do pomieszczeń socjalnych, więc ta część dla pracowników socjalnych jest właściwie przygotowana – mówi Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu. Dodaje, że jednocześnie przenoszony jest sprzęt, który do tej pory znajdował się w pomieszczeniach budynku starostwa.
– Zaczynamy od drobnego sprzętu jak kosiarki, podkaszarki, pilarki spalinowe, czyli to co na co dzień jest wykorzystywane przez pracowników służby drogowej. W dalszej kolejności będziemy przeprowadzali ten droższy, większy sprzęt, czyli ciągniki, przyczepy i kosiarki, którymi wykaszamy pobocza – tłumaczy Tomasz Mroczek.
Starostwu zależy, aby wszystkie prace zakończyć przed zimą, czyli czasem, kiedy sprzęt będzie wykorzystywany bardzo intensywnie.
Samorząd teren ten przejął w 2019 roku od Zarządu Dróg Wojewódzkich, gdy jednostka przeniosła się do nowo wybudowanej bazy w Ćmielowie. Na początku kwietnia tego roku powiat ogłosił przetarg na wyremontowanie budynku biurowego, socjalnego, portierni, wiat oraz ogrodzenia i utwardzenie placów.
Samorząd na inwestycję przy ulicy Siennieńskiej przeznaczył ponad 300 tysięcy złotych. Po przetargu okazało się, że powiat może liczyć na spore oszczędności, ponieważ najniższa oferta opiewała na niespełna 146 tysięcy złotych.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia