W Ostrowcu spisać się i zaszczepić można w jednym czasie i miejscu

30 września, czyli już jutro, upływa czas na dokonanie obowiązku spisania się w ramach Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań.Mieszkańcy Ostrowca mogą skorzystać z pomocy urzędników spisowych w Urzędzie Miasta. Przy okazji można się zaszczepić.

Najłatwiej spisać się przez specjalną aplikację na stronie internetowej spis.gov.pl. Można też zadzwonić na infolinię lub skorzystać z pomocy urzędników spisowych.
W Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim urzędnicy spisowi pomogą w samospisie dziś i jutro w godzinach 8.00-15.30. Na sali konferencyjnej w Punkcie Obsługi Interesanta przy okazji można się także zaszczepić przeciwko covi-19. – W Urzędzie Miasta szczepimy wszystkimi rodzajami szczepionek, a więc preparatami firmy Pfizer, Moderna, Astra Zeneca i Johnson&Johnson. Pierwsze pięć osób, które zaszczepiliśmy dziś rano prosiły o preparat jednodawkowy Johnson&Johnson. Równolegle czynny jest cały czas punkt szczepień przy szpitalu – mówi Teresa Kutwin, pielęgniarka koordynująca szczepienia w punkcie szpitalnym. A ten przy szpitalu – przypomnijmy – czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 7.00-13.00.

/mag/

Ważne wydarzenia