Gniazdo os w przedszkolu. Interweniowała straż pożarna

Mieszkańcy Ostrowca informują nas i pytają o interwencję straży pożarnej w przedszkolu numer 12 na osiedlu Słonecznym. Sytuacja jest już opanowana. Ratownicy zostali wezwani do gniazda os przy głównym wejściu do placówki.

– Strażacy zabrali w bezpieczne miejsce kokon i wypuścili osy do lasu. Oczywiście takie owady są niebezpieczne, zwłaszcza dla dzieci i osób, które są uczulone. Najbardziej niebezpieczne oczywiście są szerszenie, dlatego, że ugryzienie kilkunastu takich owadów grozi śmiercią – informuje Barbara Majdak, rzecznik prasowy ostrowieckich strażaków. Zauważa, że w tym roku owady te są wyjątkowo aktywne. – Chcę tu też przypomnieć, że Państwowa Straż Pożarna interweniuje jedynie, gdy zagrożone jest ludzkie życie. Dotyczy to obiektów użyteczności publicznej, prywatnych domów, ale nie podejmujemy interwencji w przypadku gniazd znajdowanych w wiatach samochodowych, na drzewach, na otwartych przestrzeni, bo wtedy nie jest to już ratowanie życia, a usługa, jaką świadczą wyspecjalizowane firmy – mówi Barbara Majdak.
Od wiosny ratownicy Państwowej Straży Pożarnej takich interwencji w celu ratowania życia mieli już około stu – także związanych z gniazdami szerszeni.
Interwencja w przedszkolu bezpiecznie zakończyła się przed południem.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia