Ostrowieckie Stowarzyszenie 'Pozytywnie Zakręceni’ obchodzi jubileusz istnienia

Zaczynali w 12 osób, teraz jest ich 20. Skupiają się głównie na pomocy i ochronie osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz reintegracji społecznej osób zagrożonych wykluczeniem. Mowa o członkach Ostrowieckiego Stowarzyszenia 'Pozytywnie Zakręceni’, które w tym roku obchodzi pierwszy jubileusz istnienia.

– Pomimo pandemii miniony rok oceniam dość dobrze. Udało nam się zrealizować kilka działań, m.in. zorganizować w zeszłoroczne wakacje grę terenową „Niepełnosprawni” finansowaną ze Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego. Pomagaliśmy przy organizacji dwóch giełd „przydasiów” dla Kamilka Kosno i Sandry Kamińskiej. Udało nam się także przy współpracy z gminą oraz Stowarzyszeniem Głuchych Nad Kamienną posprzątać trochę miasto. Jesteśmy także w trakcie realizacji inicjatywy pt. „Powiedz Stop Miażdżcycy” w ramach, której mieszkańcy mogą skorzystać z bezpłatnych badań. To zadanie również realizujemy we współpracy z gminą Ostrowiec – mówi Paulina Wabik, prezes stowarzyszenia. Dodaje, że pierwszą rocznicę uczczą w najbliższą sobotę na świeżym powietrzu przy szkole podstawowej w Częstocicach. – Będzie grill, gry, zabawy oraz tort i poczęstunek. Będziemy rozmawiać o tym, co można jeszcze zorganizować dla mieszkańców naszego miasta i powiatu – dodaje.
W tym roku stowarzyszenie planuje zorganizować jeszcze spotkania dla mieszkańców pt. 'Miganie na trawie’. – Będą to takie wydarzenia rodzinne, z czego jedno będzie dedykowane tylko dla dzieci. Mieszkańcy zarówno miasta, jak i powiatu będą mogli nauczyć się podstaw polskiego języka migowego – zapowiada prezes Wabik.

/paw/

Ważne wydarzenia