Ponad milion złotych na wyrównywanie różnic między regionami

żródło: pixabay.com

Dziś w ostrowieckim starostwie powiatowym podpisane zostały umowy z samorządami gminnymi oraz organizacjami pozarządowymi w ramach programu Wyrównywania różnic między regionami III ze środków PFRON.

– Powiat pozyskał ponad milion złotych na dofinansowanie ze środków PFRON. Projekty były bardzo różne. Od zakupu samochodu, poprzez fotowoltaikę, po widny dla osób niepełnosprawnych. Bardzo się cieszę, że udało się pozyskać taką kwotę. Dodam, że w ubiegłym roku było to o ponad połowę procent mniej niż w tym. Sądzę, że te środki zostaną bardzo dobrze wykorzystane – informuje starosta Marzena Dębniak, dodając, że w ramach tegorocznej edycji do PCPR wpłynęło 10 projektów. Większość z nich dotyczy zakupu pojazdu do przewozu osób niepełnosprawnych. Z tego wsparcia skorzystają m.in. gminy Ćmielów, Bałtów i Waśniów a także Stowarzyszenie Zintegrowani.

Trzy projekty w ramach likwidacji barier w placówkach gminnych i powiatowych zyskają nowe windy. Największe dofinansowanie w tym obszarze w wysokości 150 tysięcy złotych otrzymał ostrowiecki magistrat i Urząd Miasta i Gminy w Kunowie. Tam też oprócz windy powstanie także łazienka dla osób z niepełnosprawnościami. Nowa winda pojawi się także w starostwie powiatowym, które otrzymało na ten cel ponad 90 tysięcy 400 złotych. Z kolei w ramach przeciwdziałania degradacji infrastruktury WTZ Szansa zyskają fotowoltaikę i klimatyzację. Otrzymali 160 tys. złotych.

– Problem wyrównywania różnic między regionami jest realizowany od 2006 roku przez powiat ostrowiecki. To już 15 lat. Rok bieżący jest rokiem rekordowym pod względem pozyskanych środków z PFRON – podkreślała podczas konferencji w starostwie Barbara Cudzik, dyrektor PCPR w Ostrowcu.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia