ZUS przelał już 30 mln złotych w ramach programu Dobry start

żródło: pixabay.com

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przelał już 30 mln złotych w ramach programu 'Dobry start”, czyli tzw. 300 plus. Pieniądze trafią do około 100 tysięcy dzieci w kraju.

1 lipca zmieniły się zasady składania wniosków. Od tego roku ich przyjmowaniem i realizacją zajmuje się ZUS. – Wnioski można składać wyłącznie przez internet, do 30 listopada br. Wniosek o świadczenie można złożyć przez PUE ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia – przypomina Paweł Szkalej, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału ZUS. Dodaje, że obsługa wniosków została w możliwie jak najwyższym stopniu zautomatyzowana. – Dzięki temu obecnie pracuje przy nim niewielka liczba pracowników ZUS. Dodatkowe ręce do pracy będą potrzebne tylko w wyjątkowych sytuacjach, np. w przypadku postępowań wyjaśniających – podkreśla rzecznik Szkalej.

Świadczenie z programu przysługuje w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Według wyliczeń Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej świadczenie 300 plus trafi do około 4,5 miliona uczniów w Polsce. W Ostrowcu w minionym roku ostrowiecki MOPS wypłacił ponad 6 tysięcy takich świadczeń.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia