Wyprawka dla uczniów od jutra na nowych warunkach

żródło: pixabay.com

Od jutra (1 lipca) będzie można składać wnioski o jednorazową wypłatę 300 złotych na tzw. szkolną wyprawkę dla dziecka. Jak już wcześniej informowaliśmy od tego roku przyjmowaniem wniosków i ich realizacją będzie zajmował się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

– Jesteśmy przygotowani do rozpoczęcia obsługi tego nowego zadania pod względem organizacyjnym i informatycznym. Wnioski można składać od 1 lipca do końca listopada tylko i wyłącznie droga elektroniczną. Mamy do wyboru bankowość elektroniczną, możemy też skorzystać logując się na portalu emp@ria albo na PUE ZUS – podkreśla Paweł Szkalej, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału ZUS.

Na platformie PUE ZUS stworzony został specjalny kreator, który pomoże uniknąć błędów przy składaniu wniosków. – Pracownicy ZUS pomogą także w założeniu profilu na PUE i poprawnym wypełnieniu wniosku o świadczenie Dobry Start – dodaje rzecznik Szkalej. – Jeżeli ktoś nie będzie mógł wysłać takiego wniosku w wersji elektronicznej, będzie mógł skorzystać z tzw. mobilnych punktów PUE room-u albo na sali obsługi klienta – dodaje.

Przypomnijmy, że od tego roku pieniądze będą przekazywane na wcześniej wskazany numer konta co oznacza, że nie będzie już możliwości odebrania środków w gotówce, czy za pomocą przekazu pocztowego.

Wyprawka dla ucznia czyli tzw. Dobry Start to program wspierający rodziców dzieci rozpoczynających rok szkolny. Państwo wykłada na każdego ucznia do 20. roku życia 300 zł na wykupienie szkolnej wyprawki. W Ostrowcu z tego wsparcia może skorzystać około 6 tysięcy uczniów.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia