Zarząd KSZO 1929 Ostrowiec podał się do dymisji. Dziś Walne Zebranie stowarzyszenia

Nie czekając na dzisiejsze Walne Zebranie Stowarzyszenia KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyskim zarząd Klubu KSZO w sobotę podał się do dymisji.

Oświadczenie w tej sprawie opublikowane zostało na stronach klubu wieczorem.
Sebastian Mazur, dotychczasowy dyrektor do spraw sportowych mówi, że decyzja zapadła już kilka dni przed sobotą.
– Decyzja o złożeniu rezygnacji zapadała już dużo wcześniej, gdy zaczęły się „perturbacje” wokół klubu i naszych osób, ale nie chcieliśmy robić konsternacji w klubie, pracować w zasadzie do samego końca. Członkowie stowarzyszenia nie obdarzyli nas wotum zaufania, czego skutkiem jest ta rezygnacja, choć 4-letnia kadencja jeszcze się nie zakończyła – wyjaśnia.
Sebastian Mazur dodaje, że nie ma sobie nic do zarzucenia jeśli chodzi o pracę i zaangażowanie na rzecz klubu.
– Pracowałem sumiennie i dobrze, czego wynikiem jest chociażby miejsce w tabeli ligowej. Czas pokaże, czy do tej pory robiliśmy to dobrze, może nasi następcy będą klub prowadzić lepiej. Zobaczymy – podkreśla.
Dodaje, że dużym sukcesem obecnego zarządu były wyniki zespołu w Pucharze Polski, a także fakt, że piłkarze KSZO mieli możliwość rozegrania spotkań z dużymi klubami, grającymi w ekstraklasie, m.in. z Arką Gdynia, Lechem Poznań, Wisłą Kraków i Górnikiem Zabrze.
Dzisiejsze Walne Zebranie stowarzyszenia, podczas którego członkowie przyjmą rezygnację i powołają nowy zarząd ma rozpocząć się o godzinie 17.
Jak nieoficjalnie ustaliło Radio Ostrowiec, nowym prezesem klubu ma zostać Dariusz Ogłaza, ostrowiecki przedsiębiorca, a dyrektorem do spraw sportowych Paweł Kapsa, bramkarz i wychowanek klubu KSZO, występujący w przeszłości w juniorskich reprezentacjach Polski.
Dariusz Ogłaza nie chciał przed walnym komentować sytuacji. Radiu Ostrowiec powiedział tylko, że dymisja obecnego zarządu niczego nie zmieniła w planach stowarzyszenia.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia