Plan wykonany – szczypiorniści KSZO pokonali KSSPR Końskie

Po bardzo dobrej grze, w derbach województwa, piłkarze ręczni KSZO pokonali KSSPR Końskie 30:24.

Sobotnie spotkanie z ekipą z Końskich było bardzo istotne w kontekście zachowania 4 miejsca w ligowej tabeli, które być może okaże się premiowane awansem do rozgrywek Ligi Centralnej. Do Ostrowca przyjechała drużyna, która miała ochotę pozbawić pomarańczowo-czarnych tej szansy.

Podopieczni Tomasza Radowieckiego od początku do końca  kontrolowali wydarzenia na boisku, grając dobre zawody. Na przerwę schodzili wygrywając różnicą 5 bramek (17:12). Szczypiorniści KSZO dobrze organizowali grę zarówno w ataku jaki i obronie. Konsekwentnie wybijali rywala z rytmu, co skutkowało zwiększającą się z minuty na minutę przewagą. To było męskie twarde granie, często na pograniczu fauli. Gracze KSZO po raz kolejny udowodnili, że w tym sezonie są liczącą się w lidze siłą i zasługują na grę w Lidze Centralnej. Czy tak będzie dowiemy się już wkrótce, jest bowiem szansa, że wojownicy dostaną od władz szczypiorniaka tzw. dziką kartę uprawniającą do gry w tych rozgrywkach. Pewny awans mają zespoły z miejsc 1-3.

W najbliższy czwartek KSZO zagra u siebie z SRS Przemyśl.