Rozpoczął się remont ostrowieckiego magistratu. Zakres robót jest ogromny

Do września przyszłego roku potrwają prace przy termomodernizacji Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zakres inwestycji wartej ponad 9 milionów złotych jest potężny, bo to też pierwszy kompleksowy remont budynku z lat 90. XIX wieku.

Obejmuje m.in. docieplenie oraz renowację elewacji i dachu, częściową wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, ale także wymianę instalacji: wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, teletechnicznej i centralnego ogrzewania wraz z grzejnikami. Zadanie będzie realizowane etapami, w pierwszej kolejności obejmuje starą część budynku od strony ulicy Wardyńskiego, gdzie dotychczas mieścił się wydział finansowy, spraw obywatelskich i archiwum. – Wykonawca jest już w trakcie demontażu posadzek, sufitów, demontażu centralnego ogrzewania, odkrywki stropów. Wiązało się to oczywiście z koniecznością opróżnienia części budynku, która jest przewidziana do remontu w pierwszym etapie i zorganizowania pracy w nowych warunkach – mówi Anna Niedbała, sekretarz miasta, przyznając, że przygotowanie inwestycji, przeniesienie archiwum, stworzenie wyprowadzonym pracownikom nowych warunków do pracy było trudnym zadaniem. Podkreśla, że niedogodności nie odczują mieszkańcy. – Mogę zapewnić mieszkańców, którzy korzystają z Biura Obsługi Interesanta i zlokalizowanych tam kas urzędu, że prowadzone prace nie zaburzą ciągłości pracy urzędu, a co za tym idzie obsługi mieszkańców – mówi sekretarz Niedbała.  Przyznaje, że trudniejszy do przygotowania będzie drugi etap inwestycji, bo prace obejmą wtedy część budynku, w którym mieści się Biuro Obsługi Interesanta. – Mamy jeszcze pięć miesięcy, żeby się do tego przygotować – zapewnia.
Urząd po remoncie będzie też bardziej przyjazny osobom niepełnosprawnym, które chcą dotrzeć do poszczególnych wydziałów mieszczących się na wyższych kondygnacjach. Od trony ulicy Głogowskiego dobudowana zostanie winda.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia