Po 27 latach LTVK „Krzemionki” przestaje nadawać

źródło zdjęcia: profil FB LTVK "Krzemionki"

Po 27 latach Lokalna Telewizja Kablowa 'Krzemionki’ przestaje istnieć. Od dziś w jego miejscu nadawany ma być program zewnętrzny. Zespół redakcyjny został rozwiązany, pracownicy – za wyjątkiem jednej osoby w wieku ochronnym – zwolnieni z zachowaniem okresu wypowiedzenia.


LTVK 'Krzemionki’ była telewizją należącą do Spółdzielni Mieszkaniowej Krzemionki. Program w należących do nich zasobach sieci kablowej nadawali od uzyskania koncesji w 1994 roku. Przygotowywali 'Kurier Ostrowiecki’, czyli program informacyjny oraz relacje z wielu wydarzeń organizowanych w Ostrowcu.
Ewa Żelazowska, prezes zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej nie chciała rozmawiać o likwidacji telewizji. Ograniczyła się tylko do wydania krótkiego, pisemnego oświadczenia, w którym informuje, że produkcję programu lokalnego powierzyli podmiotowi zewnętrznemu, co było podyktowane względami ekonomicznymi i chęcią podniesienia jakości przekazywanych informacji.
Z naszych informacji wynika, że propozycję produkowania krótkiego programu informacyjnego dla spółdzielni otrzymać miało kilka podmiotów, w tym właściciel marki Lokalna.TV.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia