Rada Nadzorcza OSM za ratowaniem MIGa

Rada Nadzorcza Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej za ocaleniem MIGa, symbolu osiedla Pułanki. Temat ewentualnej rozbiórki grożącego zawaleniem pomnika lub pokrycia kosztów budowy nowego wspornika stanął na posiedzeniu 17 lutego.

– Doszliśmy do wniosku, że ogłosimy przetarg na wykonanie nowej konstrukcji wsporczej. Wtedy dopiero poznamy rzeczywiste koszty koniecznej inwestycji. Jak je poznamy, to zaczniemy zastanawiać się nad potrzebnymi funduszami – mówi Marek Zaręba, prezes spółdzielni.
Radio Ostrowiec na początku roku informowało o wynikach zleconej przez OSM szczegółowej ekspertyzy, która nakazała demontaż obiektu. Ma grozić zawaleniem, bo w złym stanie technicznym jest wspornik i cała infrastruktura podziemna. Prezes spółdzielni mówił wtedy, że rozważają sprzedaż MIGa lub przekazanie go do muzeum przez wysokie koszty remontu. Za takim krokiem na posiedzeniu wciąż byli niektórzy członkowie Rady Nadzorczej, ale przeważyły głosy mieszkańców. – Rekomendowałem radzie ratowanie pomnika, sugerując się opinią mieszkańców, z którymi rozmawiałem, głosami na różnych forach i w mediach. Spróbujemy ocalić ten samolot, żeby nie robić zamieszania w mieście – mówi Marek Zaręba.
Przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej nowego wspornika zostanie ogłoszony w przyszłym tygodniu.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia