Kino samochodowe i „Siłaczki” dla wspierających protesty kobiet w Ostrowcu

Kino plenerowe dla wszystkich wspierających manifestacje kobiet w Ostrowcu Świętokrzyskim organizuje w najbliższą sobotę lokalna grupa 'Strajk Kobiet – Ostrowiec Świętokrzyski’.

– Dzięki pomocy wielu osób wszystko jest już przygotowane i dopięte na ostatni guzik – mówi Ela, jedna z demonstrujących od ponad miesiąca dziewczyn, podkreślając, że wybrały ważny dla siebie film. –  Skontaktowałyśmy się z producentem filmu 'Siłaczki”, który opowiada o naszych polskich sufrażystkach i otrzymałyśmy zgodę na udostępnienie tego filmu w formie kina plenerowego, bo niestety teraz nie możemy się spotkać w kinie. Znalazłyśmy odpowiednie miejsce i osoby, które pomogą nam wyświetlić ten film i zapraszamy na sobotę – dodaje.
Emisja filmu 'Siłaczki’ w reżyserii Marty Dzido i Pawła Śliwowskiego to fabularyzowany film dokumentalny, opowiadający upór i wysiłek naszych prababek, który doprowadził do podpisania przez Józefa Piłsudskiego dekretu o prawach wyborczych kobiet. Pokazuje ich niełatwą i nierzadko niebezpieczną walkę o dostęp do edukacji i pracy zarobkowej, zaangażowanie w odzyskanie niepodległości i niezłomność w szerzeniu idei wolności.
W sobotę zostanie wyświetlony na parkingu przy Hali KSZO o 17, ale przyjechać lepiej wcześniej.

Wydarzenie nie zastąpi cotygodniowej manifestacji w niedzielę. Ponownie będzie to przejazd samochodowy. – Nie poddajemy się i w niedzielę znów ruszamy ulicami miasta. na chwilkę wyjedziemy też poza jego granice. Zachęcamy do oklejania swoich samochodów, tak, żebyśmy byli wszyscy dobrze widoczni – mówi Ela.
Spotkanie w niedzielę zaplanowano na 15. Tym razem na parkingu przy ulicy Słowackiego w pobliżu Targowiska Miejskiego. – Protestujemy przeciwko odbieraniu praw kobietom i przeciwko rządowi, który nie dba o swoich obywateli – czytamy o wydarzeniu na facebooku Strajk Kobiet – Ostrowiec Świętokrzyski.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia