Szkoła w Częstocicach świętuję jubileusz 5-lecia

W tym roku Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Częstocicach obchodzi 5-lecie istnienia. Pierwszy dzwonek w tej placówce wybrzmiał dokładnie 1 września 2015 roku.

Dyrektor Edyta Stec wspomina, że kiedy rozpoczynali swoją działalność uczęszczało do niej około 80 uczniów. Obecnie jest ich ponad 150ciu. – Z sukcesem udaje nam się tę liczbę właściwie stale podnosić. Myślę, że to wynika z atrakcyjności szkoły. Jest to taka duża mała szkoła. Duża jeśli chodzi o potencjał tkwiący w budynku. Klasy są natomiast 10-12-osobowe, a więc mamy takie indywidualne podejście do każdego ucznia – mówi.

Przypomnijmy, że od tamtej pory każdego roku we wrześniu szkoła obchodzi święto swojego patrona. Niestety, w tym roku ze względu na panującą pandemię koronawirusa nie było tradycyjnego pikniku i korowodu ulicami Ostrowca. Ale, by uczcić okrągłą rocznicę powstania szkoły nagrali krótki filmik dotyczący historii placówki i Kawalerów Orderu Uśmiechu. Można go obejrzeć na naszym radiowym facebooku i… wziąć udział w konkursie, który szkoła przygotowała wraz z Radiem Ostrowiec.
– Pomysł zrodził się z potrzeby chwili. Jest to coś zupełnie innego niż dotychczas. Przygotowaliśmy konkurs z nagrodami, które będą ufundowane przez Stowarzyszenie na rzecz szkoły w Częstocicach, czyli organ prowadzący placówkę. I tak dla trzech pierwszych osób, które po obejrzeniu filmiku dodzwonią się do redakcji Radia Ostrowiec i odpowiedzą na trzy krótkie pytania przygotowane przez uczniów szkoły, zdobędą nagrody – tłumaczy Edyta Stec.

Konkurs na antenie przeprowadzimy w najbliższy poniedziałek w godzinach między 12 a 13. Słuchajcie nas uważnie.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia