Europejski Tydzień Sportu w Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowcu

W środę 23 września rozpoczyna się Europejski Tydzień Sportu. Potrwa do 30 września.

To inicjatywa Komisji Europejskiej promująca sport i aktywność fizyczną w całej Europie – mówi Ernest Krajewski, wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu.
Placówka organizuje szereg zajęć, które zwracają uwagę na zdrowy tryb życia i popularyzują sport wśród dzieci i młodzieży – podkreśla Marta Hapczyn, nauczyciel w Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowcu.

– Planujemy cztery dni aktywności fizycznej. Rozpoczynamy w środę. Wtedy to uczniowie zaprezentują własnoręcznie zrobione plakaty przedstawiające różne dyscypliny sportu. W czwartek odbędą się zawody sportowe na powietrzu. Kładziemy nacisk na takie dyscypliny sportowe jak: skoki, biegi, slalom z wózkami. W piątek obejrzymy prezentacje nadesłane przez inne zaprzyjaźnione placówki z realizacji Europejskiego Tygodnia Sportu w tych placówkach. Odbędą się też zajęcia sportowe online. W poniedziałek, 28 września nastąpi podsumowanie wszystkich aktywności – dodaje Marta Hapczyn.

Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu znany  jest z tego, że bierze udział w zawodach sportowych na terenie miasta oraz w całej Polsce. Organizuje też szereg inicjatyw promujących sport.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia