Kontrole na weselach i w kościołach także w Ostrowcu

Krzywa zakażeń koronawirusa w kraju rośnie, przybywa nowych ognisk. Wzmożone kontrole dotyczące stosowania się do obowiązujących nakazów i zakazów prowadzą służby sanitarne. W teren wyszli także inspektorzy ostrowieckiej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

– Na terenie powiatu sytuacja jest stabilna i nie ma dużo zachorowań. prowadzimy jednak działania prewencyjne, żeby się przed nimi ustrzec – mówi Wioletta Adamczyk-Nowak, kierownik stacji i Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. – Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej na trenie naszego powiatu kontrolują między innymi imprezy okolicznościowe, takie jak wesela, bo to wydarzenia, podczas których dochodzi najczęściej do zachorowań – wyjaśnia.
Do tej pory inspektorzy pojawili się na dwudziestu takich imprezach. Sprawdzali przygotowanie obiektu i pracowników oraz liczbę uczestników i nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości. Kontrole są prowadzone również w obiektach sportowych, miejscach rozrywki, jak kino, sklepach wielkopowierzchniowych, na targowiskach, a także w kościołach. W ubiegły weekend przeprowadzili piętnaście kontroli w kościołach. – Muszę powiedzieć, że mieszkańcy są bardzo odpowiedzialni. Zdarzają się tylko drobne pouczenia odnoście noszenia maseczek – wyjaśnia Wioletta Adamczyk-Nowak.
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrowcu wystosowała do mieszkańców powiatu apel przypominający o zachowywaniu zasad higieny oraz obowiązującym reżimie sanitarnym. Przypominają o obowiązku zakrywania nosa i ust w obiektach użyteczności publicznej, między innymi w sklepach mało i wielkopowierzchniowych, urzędach czy kościołach, a także konieczności zachowywania bezpiecznego dystansu społecznego oraz o częstym myciu i dezynfekcji rąk.
– Dbajmy o swoje zdrowie i zdrowie innych! – apelują.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia