Bodzechów planuje rozwój na 7 lat do przodu

źródło zdjęcia: Pixabay

Inwestycje w odnawialne źródła energii i ochrona powietrza to jedne z ważniejszych zadań, jakie mają się znaleźć w Strategii Rozwoju Gminy Bodzechów na lata 2021 – 2027.


Dokument jest niezbędny do tego, by można było korzystać z funduszy unijnych w kolejnym rozdaniu. Wójt Jerzy Murzyn podkreśla, że jednym z filarów programowych tych funduszy jest tzw. zielony ład. – Od wielu lat realizujemy inwestycje proekologiczne i chcemy ten kierunek kontynuować – zapowiada.
Dodaje, że gmina jest dobrze przygotowana do realizacji inwestycji w odnawialne źródła energii. – Mamy spore sukcesy, mogę nawet pochwalić się, że byliśmy w regionie pionierami we wdrażaniu projektów odnawialnych źródeł energii i pozyskiwania na nie środków unijnych – podkreśla wójt Bodzechowa.
Ale zaznacza, że teraz 'do wzięcia’ będą dużo większe środki, a co za tym idzie trzeba się dobrze przygotować do znacznie większych inwestycji.
Gmina Bodzechów z odnawialnych źródeł energii finansuje już zapotrzebowanie na prąd w szkołach, świetlicach i budynkach publicznych, ale wójt Murzyn podkreśla, że chcą w ten sposób pokryć całe zapotrzebowanie na energię elektryczną w gminie. – Do tego potrzebne będzie wybudowanie kilku farm słonecznych i mogą nam w tym pomóc fundusze unijne – mówi wójt Murzyn.
I dodaje: – Zielona energia to przyszłość Europy i nasza przyszłość.
Strategia Rozwoju Gminy Bodzechów 2021 – 2027 ma być gotowa do końca tego roku, a mieszkańcy mogą na stronie internetowej wypełnić ankiety, które pomogą w jej stworzeniu.

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia