Uszkodzone drzewa i zerwany dach po wczorajszej burzy

źródło zdjęcia: KPSP Ostrowiec

W wyniku wczorajszej burzy ostrowieccy strażacy musieli podjąć szereg interwencji. Łącznie wyjeżdżali 9 razy i, jak mówi Barbara Majdak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, głównie do usuwania połamanych drzew.

– Tego dnia ostrowieccy strażacy w związku z intensywnymi porywani wiatru na terenie powiatu interweniowali 8 razy, usuwając powalone konary drzew z dróg i ulic w: Bodzechowie, Garbaczu, Kolonii Piaski, Nosowie, Ćmielowie, Śnieżkowicach i przy ul. Bałtowskiej oraz Topolowej w Ostrowcu – mówi.
Do najpoważniejszego zdarzenia doszło jednak w Ostrowcu przy ul. Rynek Denkowski. Tam burza zerwała dach z budynku mieszkalnego. Do pomocy pojechały trzy wozy strażackie i ośmiu ratowników.
– Po przybyciu ratowników na miejsca akcji stwierdzono, że zostało zerwane aż 2/3 dachu z budynku mieszkalnego. Budynek jednorodzinny, parterowy, murowany, przekryty dachem jednospadowym konstrukcji drewnianej z blachodachówką. Uszkodzenie zagrażało zerwaniem pozostałej części konstrukcji i zalewaniem domu podczas opadów. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przykryciu i uszczelnieniu uszkodzonego dachu plandeką – relacjonuje Barbara Majdak.
Jak się okazało na miejscu, zerwany dach uszkodził kilka dachówek sąsiedniego domu. Strażacy pomogli w wymianie uszkodzonych elementów dachu i dopiero po tym zakończyli działania.
A na czas remontu dachu zerwanego przez wichurę lokatorzy domu zamieszkają u rodziny. O zdarzeniu został powiadomiony Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

/bart/

zdjęcie: KPSP Ostrowiec

zdjęcie: KPSP Ostrowiec

Ważne wydarzenia