Jarosław Górczyński: Ostrowiec jest teraz wielkim placem budowy

Kilkanaście inwestycji drogowych w kilku dzielnicach realizuje samorząd Ostrowca.

– Miasto jest mocno rozkopane, tak będzie do końca roku i po części w przyszłym roku. W tej chwili mamy przekazane place budowy pod ulice Dunalkę, Kopaniny, Wysoką i Prusa. Za chwilę wykonawca będzie rozpoczynał remonty ulic Piwnej i Wardyńskiego – mówił dziś prezydent Jarosław Górczyński.
Przypomniał, że niebawem zamknięty zostanie odcinek ulicy Siennieńskiej od skrzyżowania z ulicą Głogowskiego do skrzyżowania z Okólną, a obecnie trwa remont odcinka od ulicy Szerokiej do Głogowskiego.
– Mocno zaawansowane są także prace przy ostatnim odcinku ul. Rzeczki i ul. Ogrodowej – podkreślił i dodał, że ulica Przemysłowa, znajdująca się na obszarze nowych terenów inwestycyjnych niedługo zostanie oddana do użytku, a wkrótce rozpocznie się budowa całkiem nowej ulicy.
– Najważniejsza inwestycja, o której ciągle przypominam, dla samorządu to budowa łącznika między ulicą Furmańską a Chrzanowskiego z parkingiem dla 100 aut przy Targowisku Miejskim. Plac budowy pod tę inwestycję też został już przekazany – tłumaczył Jarosław Górczyński.

Z kolei na ulicy Miodowej jest już nowa nawierzchnia, ułożone są chodniki , wykonane zjazdy do posesji, kanalizacja deszczową oraz nowe oświetlenie uliczne. Wartość tej ostatniej inwestycji wynosi ponad 3 miliony 400 tysięcy złotych, z czego blisko 1,5 miliona złotych to dofinansowanie z programu Fundusz Dróg Samorządowych.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia