GDDKiA: Są pieniądze na obwodnicę Ostrowca

źródło zdjęcia: Pixabay

Budowa małej obwodnicy Ostrowca wreszcie będzie możliwa. Jak poinformowała nas Małgorzata Pawelec, rzeczniczka kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad inwestycja ma zapewnione finansowanie.

– Podpisany został aneks do Program Inwestycji dla budowy obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu drogi krajowej nr 9. Dzięki temu możliwe będzie rozstrzygnięcie postępowania przetargowego i podpisanie umowy z wykonawcą – mówi.
Rzeczniczka GDDKiA jednak nie odpowiada na pytanie, kiedy zostanie rozstrzygnięty przetarg, który trwa już blisko 9 miesięcy. Nie odpowiada także na pytanie w jakiej kwocie otrzymali finansowanie na budowę obwodnicy. Najtańsza oferta w przetargu o 5 mln. zł przekraczała budżet GDDKiA założony na tę inwestycję, czyli 48 mln. zł.
Przypomnijmy, że tylko 2 z 6 firm, które wzięły udział w drugim przetargu na wybudowanie obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu drogi krajowej nr 9 postanowiło do końca tego miesiąca przedłużyć termin związania ofertą. Termin ten wydłużany jest już po raz drugi. Pod koniec lutego – do końca kwietnia zgodziły się na to trzy firmy.
Planowana inwestycja obejmuje budowę odcinka od węzła Brezelia na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 755 do ulicy Opatowskiej w ciągu istniejącej drogi krajowej nr 9.
/bart/

źródło grafiki: GDDKiA

Podziel się

Ważne wydarzenia