Inkasenci z Bodzechowa wrócili do pracy

żródło: pixabay.com

W związku z epidemią koronawirusa w gminie Bodzechów zawieszone jest osobiste odczytywanie wodomierzy przez inkasentów. Ale inkasenci wracają do pracy i mieszkańcy będą mogli podawać im stan licznika.

– Nasi inkasenci rozpoczęli pracę, która polega na tym, że docierają do poszczególnych naszych odbiorców w ramach obsługiwanych miejscowości. Nie wchodzą do domu, proszą o podanie stanu wodomierza. Mieszkaniec samodzielnie odczytuje ten stan i podaje. Wówczas wystawiona jest faktura. Ograniczeniem jest jeszcze to, że inkasenci nie przyjmują płatności za te faktury – mówi Witold Ciepliński, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej w gminie Bodzechów.

Dodaje, że fakturę można opłacić za pomocą przelewu lub w Banku Spółdzielczym, bez dodatkowych opłat i prowizji. Przypomnijmy, że od tego tygodnia mieszkańcy mogą dokonywać wpłat w kasie urzędu przy ulicy Mikołaja Reja 10 w Ostrowcu od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 14.
Pracownicy kasy apelują do mieszkańców o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa i podchodzenie do kasy pojedynczo. Dodam, że za wszystkie transakcje można też zapłacić kartą.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia