Bałtowski Kompleks Turystyczny udostępnia tereny zielone dla spacerowiczów

źródło: juraparkbaltow.pl

Majówka w tym roku będzie wyjątkowa i znacznie się różni od tych, które znamy z lat poprzednich. Epidemia koronawirusa zamknęła nam wiele możliwości spędzenia wolnego czasu.

Jednak od 20 kwietnia część restrykcji i ograniczeń wprowadzonych przez rząd została złagodzona. Otwarte zostały m.in. parki, skwery czy lasy. Od jutra dostępne będą także tereny zielone w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym i w samej miejscowości. Monika Pękala, kierownik Działu Marketingu, podkreśla, że jest to pierwszy etap odmrażania Bałtowa. – Korzystając z ogromnej przestrzeni naszego obiektu zapraszamy gości na ścieżkę edukacyjną w JuraParku, spacer po dolnym zwierzyńcu i po Polsce w Miniaturze – są to otwarte ogromne przestrzenie, po których można swobodnie spacerować bez narażania się na bliski kontakt z innymi osobami – dodaje.

Osoby uprawiające sport mogą skorzystać z licznych ścieżek przyrodniczych wokół kompleksu, tras biegowych, nordic walking czy z sieci ścieżek rowerowych. Warto dodać, że na terenie o bezpieczeństwo spacerowiczów poprzez limitowanie liczby osób na danym obszarze oraz stosowanie się do ogólnych rządowych rozporządzeń będzie dbała obsługa kompleksu.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia