Dziurawa nawierzchnia przyczyną wizyty u mechanika

Przed bardzo niebezpieczną wyrwą na ulicy Sienkiewicza przestrzega nasza słuchaczka. Wyjeżdżając dziś z ulicy Kopernika w Sienkiewicza uszkodziła sobie felgę.

– Podobnie było z kolejnym samochodem, jadącym za mną. Wyrwa jest głęboka, trudno ją zauważyć kiedy kierowca koncentruje się na bezpiecznym pokonaniu skrzyżowania. Ja musiałam od razu jechać do warsztatu mechanicznego – tak mocno uszkodziłam felgę – opowiada mieszkanka Ostrowca.
Marcin Karbowniczek, kierownik referatu dróg informuje nas, że też dostali zgłoszenia o groźnym uszkodzeniu jezdni. Zapowiada, że jak najszybciej zadbają o to, by dziura została załatana.
Przypomnijmy, że kierowcy, którzy uszkodzą samochód na miejskich ulicach powinni wezwać policję, która określi zakres uszkodzeń i sporządzi raport. Na jego podstawie mieszkańcy mają prawo ubiegać się o odszkodowanie od miasta, bo ulice są ubezpieczone.
W tym miesiącu 18 lutego miasto ma rozstrzygnąć przetarg na utrzymanie dróg gminnych i powiatowych. Wtedy remonty nawierzchni ruszą w całym Ostrowcu.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia