Policjanci przeprowadzili pierwszą w tym roku akcję „SMOG”

Wczoraj policjanci na terenie całego kraju przeprowadzali akcję 'Smog’. W powiecie ostrowieckim funkcjonariusze skontrolowali łącznie 70 samochodów.

– W trakcie tych kontroli w dwóch przypadkach zatrzymano kierującym dowody rejestracyjne za naruszenie przepisów dotyczących ochronę środowiska – mówi Beata Grubner z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Funkcjonariusze drogówki zwracali szczególną uwagę na pojazdy, których stan techniczny – np. poprzez nadmierne zadymienie – wskazywał na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.
Policja może zatrzymać dowód rejestracyjny gdy samochód wydziela zbyt dużo szkodliwych substancji, dochodzi w nim do wycieku płynów eksploatacyjnych lub są nieszczelne układy. Kierowca, któremu zostanie zatrzymany dokument musi naprawić usterki i w stacji kontroli pojazdów uzyskać potwierdzenie dobrego stanu technicznego auta.
Warto dodać, że właściciel samochodu, który jest w złym stanie technicznym może zostać ukarany mandatem do 500 zł, nawet jeśli to nie on siedział za kierownicą podczas kontroli.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia