Ferie z ziemią świętokrzyską i PTTK im. Stanisława Jeżewskiego

Od dziś uczniowie ostrowieckich szkół mają ferie. Oprócz instytucji kulturalnych takich jak Miejskie Centrum Kultury do bogatej oferty zajęć na okres ferii zimowych dołączył też oddział Świętokrzyski PTTK im. Stanisława Jeżewskiego w Ostrowcu.

– Zajęcia będą się odbywa w naszej świetlicy, w postaci multimedialnych prezentacji. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych – dzieci i młodzież szkolną na podróż po regionie świętokrzyskim. Poznamy zwyczaje jakie panują w naszym regionie ale także posłuchamy o legendach i baśniach jakie przez wieki dominowały na ziemi świętokrzyskiej- mówi Zbigniew Pawlik, przewodnik z PTTK im. Stanisława Jeżewskiego.

Oprócz tego prowadzący zapoznają młodzież z najciekawszymi miejscowościami w regionie i ich nazwami, których genezę poznają. Goście będą też mogli zachwycić się opowieściami o tajemnicach świętokrzyskich zamków a dodatkowo poprowadzone zostaną też zajęcia z mapą turystyczną – czyli jak ją czytać i nie zgubić się podczas spacerów w nieznane.
Przypominamy, zajęcia odbywają się we wtorek i czwartek przez okres trwania ferii, w świetlicy siedzimy oddziału przy alei 3 Maja 5 o godzinie 11.00

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia