To były rekordowe licytacje!

Rekordowy czwartek w Radiu Ostrowiec, bo rekordowo angażowali się nasi słuchacze w licytacje w ramach naszej akcji Gwiazdki Moc.

Dzięki nim mamy dziś łącznie 13 850 złotych dla ostrowieckich harcerzy, którzy potrzebują karetki, by nieść pomoc.

Licytację finałową kosza 25ciu win od naszych przyjaciół – właścicieli winnicy Wioletty i Grzegorza Brzostwiczów rozpoczęliśmy po 17 od kwoty 1000 złotych. Tyle rano za wina dawała Edyta Ogłaza z fundacji 'Kolorowe Motyle’. O swojej winnicy opowiadał Grzegorz Brzostowicz, a po francusku pięknie nam zaśpiewali Adam Miś, Zuzia Jedlikowska i Aleksandra Wiączek.

Do win, których nie można kupić, dwa zestawy pięknej srebrnej biżuterii, wykonane przez żonę – dorzucił pan Adam Hanuszkiewicz, artysta plastyk. Kwotą 1400 złotych odpowiedział pan Tomasz, ale szybko znów zadzwoniła pani Edyta Ogłaza. Pan Grzegorz Brzostowicz podwoił dla Pani Edyty liczbę win w koszu i zaprosił też wszystkich licytujących do swojej winiarni. Wtedy zrodził się pomysł, żeby podwojoną liczbę win zamienić na dwa kosze win: po jednym dla pani Edyty i pana Tomasza – z biżuterią dla obojga. I dodatkowymi butelkami od pana Grzegorza. Do licytacji w ostatniej chwili włączyła się pani Małgorzata, która zaproponowała kwotę 1600 zł. W ten sposób nasz Darczyńca pan Grzegorz Brzostowicz podarował na aukcje kolejny, trzeci kosz. I tak pan Tomasz wylicytował kosz za 1400 złotych, pani Małgosia za 1600zł a pani Edyta za 1800 zł, co łącznie daje rekordową kwotę 4800 zł.

Rekordową kwotę 2700 złotych – po namowach prowadzących – za piłkę z autografami koszykarskiej reprezentacji Polski od prezydenta Jarosława Górczyńskiego zgodził się dać pan Andrzej, który licytował ją wspólnie z grupą przyjaciół. Piłkę ostro licytowała też pani Małgorzata.

Dzięki pani Ewie, która wylicytowała dla brata gadżety od Miłośników Filmów Barei konto naszej zbiórki urosło o 350 złotych. Akademia Volley Stars za piłkę siatkarskiej reprezentacji Polski podarowanej przez Mariusza Rokitę dała 400 złotych.
Po licytacji kolacji w Winnnicy Knapów, a nawet dwóch – dzięki burmistrz Ćmielowa Joannie Susce –
i licytującym panom Piotrowi i Dariuszowi mamy 2300 zł.
2850 złotych łącznie za kursy udzielania pierwszej pomocy dali panowie Roman z DLF Invest w Bałtowie, pan Ernest w imieniu Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu oraz pan Robert z firmy AmTEST Poland.

Pani Karolina za 200 złotych wylicytowała dziś ochraniacze na nogi dla młodego piłkarza z autografem Jerzego Dudka, a rano za skrzaty 250 złotych dała pani Małgorzata.

Wszystkim pięknie dziękujemy .

Podziel się

Ważne wydarzenia