Warsztaty z Kubusiem Puchatkiem

żródło: pxhere.com

Czerwony kubraczek i słabość do miodu – to jego znaki rozpoznawcze. Uwielbiany przez dzieci i dorosłych na całym świecie – Kubuś Puchatek, bo o niego chodzi – odwiedzi w sobotę ostrowiecką księgarnię Odeon. Tego dnia najmłodsi będą mogli posłuchać opowiadań prosto ze Stumilowego Lasu, ale nie tylko.

– W tym dniu skupiamy się przede wszystkim na Kubusiu Puchatku. Dzieci będą brały udział w takiej zabawie ” W poszukiwaniu zaginionego ogonka Kłapouchego”. Aby rozwiązać zagadkę dzieci będą musiały wziąć udział w różnych quizach, zabawach czy rebusach. Za każdą prawidłową odpowiedź otrzymają 1 punkt, a punkty to literki, które będą rozwiązaniem zagadki – mówi Anita Bieniek z księgarni Odeon.

– Nagrodą będzie ulubiony przysmak Kubusia Puchatka czyli miodek. U nas w nieco innej formie – będzie to slime, własnoręcznie zrobiony przez dzieci, które później będą mogły zabrać ze sobą do domu – dodaje.

Organizatorzy przygotowali także dla uczestników, m.in. kącik zabaw, będzie Klub Małego Tygryska, czyli zajęcia sportowe dla aktywnych, a także fotoramka, w której będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Początek imprezy o godzinie 9-tej. Udział w zajęciach z Kubusiem Puchatkiem jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. – Zostały nam tylko cztery wolne miejsca, dwa na godzinę 9 i dwa na 12 – podkreśla Anita Bieniek.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze spotkanie z ulubionymi, książkowymi bohaterami dzieci w Ostrowcu. W sierpniu najmłodsi mieszkańcy miasta mogli spotkać się z Kicią Kocią.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia