KGW Kalina ponownie zaprasza na Święto Flagi w Pałacu Wielopolskich

Fot. archiwum

Po raz drugi członkowie Koła Gospodyń Wiejskich Kalina w Nietulisku Dużym, chcą w nietypowy sposób zaakcentować Święto Flagi.

Tak jak w ubiegłym roku, 2 maja zapraszają do ogrodu Pałacu Wielopolskich w Częstocicach, gdzie odbędzie się zjazd „pod biało – czerwoną”.

– Zapraszamy wszystkie gospodynie z powiatu, ale również mieszkańców powiatu na takie spotkanie. Będzie część oficjalna o charakterze patriotycznym, bo zbiegają się na początku maja trzy święta narodowe. My, jako mieszkańcy wsi cenimy naszą flagę i barwy narodowe i chcemy uczcić to święto – mówi Renata Jabłońska, wiceprezes KGW Kalina.

W tym roku nie ma rajdu rowerowego, ale organizatorzy ogłosili konkurs na najbardziej oryginalny środek transportu, którym uczestnicy dotrą do Ostrowca. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, tak samo jak spotkanie w parku Pałacu Wielopolskich.

– Będzie się odbywała biesiada, będą śpiewy i pieśni patriotyczne. Potem zacznie się część rozrywkowa, grill z kiełbaskami, dwóch akordeonistów, a więc i tańce.

Zapisy do udziału w wydarzeniu trwają do piątku, 26 kwietnia. Już zgłosiło się 12 kół gospodyń wiejskich z całego powiatu. Renata Jabłońska podkreśla, że w imprezie wziąć może udział każdy, niezależnie od wcześniejszych zapisów. Początek spotkania w muzealnym parku o godzinie 15.

/sla/

Ważne wydarzenia