Rozpoczęły się już prace przy Świętokrzyskiej

Jeszcze w tym roku mieszkańcy Ostrowca będą mogli cieszyć się obiecaną strefą rekreacji i wypoczynku przy ulicy Świętokrzyskiej. Na terenie 1000 metrów kwadratowych – w sąsiedztwie budynku, w którym mieści się MOPS i Straż Miejska prace budowlane już się rozpoczęły.

– Teraz prowadzone są prace pielęgnacyjne drzewostanu, tak aby nie uległ on uszkodzeniu podczas robót ziemnych – tłumaczy Artur Majcher, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta w Ostrowcu i dodaje, że teren został już przekazany firmie, która wygrała przetarg.

– Wykonawcą tego zadania jest firma AND-BUD z Samborca. Mamy opinie i potwierdzenia z realizacji, które były prowadzone w Krakowie, że firma ma ogromny potencjał.

Na terenie przy ulicy Świętokrzyskiej powstaną m.in. boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej, plac zabaw oraz siłownia zewnętrzna. Cały obszar zostanie uporządkowany, powstanie scena, schody terenowe do ćwiczeń, ścieżki sensoryczne oraz alejki dla spacerujących.

– To kolejna inwestycja w ramach rewitalizacji obszarów zdegradowanych. Dotychczas niezagospodarowany teren gminny zostanie przekształcony w miejsce aktywnego spędzania czasu dla całych rodzin – zaznacza naczelnik Majcher .

– Termin realizacji, zakończeni zadania określiliśmy na 15 listopada tego roku. Liczymy, że przy sprzyjającej pogodzie uda Nam się ta strefę rekreacji i wypoczynku zrealizować w terminie.

Wartość inwestycji to ponad milion złotych.

/paw/

Ważne wydarzenia