Nowy parking przy bloku nr 5 na osiedlu Ogrody

Przy bloku nr 5 na os. Ogrody powstał nowy parking dla mieszkańców.

Jest to efekt współpracy Spółdzielni Mieszkaniowej 'Krzemionki” z gminą Ostrowiec, bo zadanie wpisane było w projekt rewitalizacji miasta.
– Oczywiście to nie koniec prac i remontów w ramach tych działań – mówi Mirosław Kaczmarczyk, prezes spółdzielni mieszkaniowej 'Krzemionki”.
– Mamy jeszcze trzy kolejne inwestycje które wykonujemy. Na Rosochy powstanie siłownia, następnie kolejny parking na kilkadziesiąt miejsc parkingowych oraz plac zabaw – dodaje wymienia Mirosław Kaczmarczyk.

Oprócz remontu samego parkingu wyremontowany został też chodnik przy bloku nr 5, gdzie postawiono nowe ławki.
-Utrudnienia zasadniczo było z kierowcami,którzy parkowali na parkingu ale staraliśmy się wcześniej uprzedzać mieszkańców kiedy będą trwać prace związane z realizacją parkingu co udało się bez większych problemów – dodaje prezes Kaczmarczyk.

Parking ma 59 nowych miejsc postojowych, w tym miejsca dla osób niepełnosprawnych. Koszt wykonanych i planowanych jeszcze do wykonania prac to 800 tysięcy złotych.
Przypomnijmy, że w rewitalizację miasta wpisane były też inwestycje na terenie Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, czyli remont fontanny w Parku na osiedlu Spółdzielców.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia