Znamy nazwiska kandydatów na dyrektora szpitala w Ostrowcu

W piątek, a najpóźniej w poniedziałek mamy poznać nazwisko nowego dyrektora ostrowieckiego szpitala. Starostwo powiatowe, wobec problemów, z jakimi boryka się lecznica, zdecydowało się przyspieszyć termin rozstrzygnięcia konkursu.

Pierwotnie – na przeprowadzenie procedury – dali sobie 30 dni od chwili otwarcia ofert, co nastąpiło w miniony czwartek.
Jak informowaliśmy, zainteresowanych objęciem stanowiska dyrektora lecznicy było 7 osób. Jak się nieoficjalnie dowiedziało Radio Ostrowiec, w gronie kandydatów jest Joanna Wierzbińska, dyrektor banku BZ WBK w Ostrowcu. O stanowisko dyrektora powalczyć mają jeszcze Sebastian Petrykowski, dyrektor starachowickiej lecznicy w latach 2013-2016, Jarosław Łyczkowski, który także był związany z tym szpitalem, Jacek Jaworski – były dyrektor ds. technicznych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, a także Grzegorz Gałuszka, do niedawna dyrektor Uzdrowiskowego Szpitala 'Krystyna’ w Busku-Zdroju oraz Marian Pytlewski, były dyrektor w szpitalu w Czerwonej Górze.
Aldona Jarosińska, dyrektor ds. ekonomicznych szpitala, pełniąca obowiązki dyrektora naczelnego do konkursu nie stanęła.
Jak mówi Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki komisja konkursowa będzie oceniać przedstawione przez nich koncepcje funkcjonowania placówki w najbliższą środę lub czwartek.
– Bardzo nam zależy, żeby wybrać najlepszą osobę, która niezwłocznie zacznie pracę – zaznacza.
/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia